İdlib ve Efrin'de bulunan ÖSO'cuların Minbiç'e gönderildiği iddiası

img

HATAY - Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye başlattığı operasyon kapsamında saldırıları ile birlikte Hatay sınırına askeri yığınak ve personel sevkiyatı da devam ediyor. İdlib ve Efrin'de bulunan ÖSO'cuların Minbiç yönüne doğru takviye kuvvet olarak gönderildiği de aktarılan bilgiler arasında.


Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye yönelik başlattığı operasyon kapsamında saldırılar devam ederken, Hatay sınırına askeri yığınak ve personel sevkiyatı da devam ediyor. Hatay'ın Kırıkhan, Reyhanlı, Hassa, Kumlu ilçeleri ile sınır hattında askeri hareketliliğin arttığı gözlemlendi. Hatay ve Kilis'ten gelen askeri personel ile mühimmat ve zırhlı araçların El Bab, Azez ve Urfa'ya sevkiyatının gerçekleştiği öğrenildi. Sınır hattında bulunan karakollarda güvenlik tedbirleri artırılarak, asker sayısında ciddi bir artış gözlemlendi.

Hatay'ın Serinyol ilçesinde bulunan askeri kışlada ÖSO'cuların barındığı ve buradan sıcak çatışma alanlarına katıldıklarını iddia eden yerel bir kaynak, İdlib ve Efrin'de bulunan ÖSO'cuların Minbiç yönüne doğru takviye kuvvet olarak gönderildiğini aktardı.

HALK RAHATSIZ


Hatay'da her ne kadar rutin hayat devam ediyor gibi görünse de sivil halk, savaştan ve savaşın sonuçlarından rahatsız olduklarını dile getiriyor.